נתוני שווי הוגן יומיים
 
 


  * תעודות סל עם מחזור המסחר הגבוה ביותר  
 
 

סקירת מדד מחשוב ענן / יולי 2018

 

סקירת מדד - ISE Cloud Computing

 

Cloud Computing או בעברית 'מחשוב ענן', היא תעשייה שהחלה את דרכה בראשית שנות ה-60 של המאה הקודמת, עוד בטרם הושקו לראשונה שרתי האינטרנט והחל השימוש בהם.

עקב כמות המידע הזמין והעומס על התשתיות הקיימות, התעורר הצורך למערכות מחשוב מתקדמות ושיטת אחסון שבה המידע אינו נמצא פיזית על המחשב הפרטי.

בעשור האחרון, עם קצב התפתחות הטכנולוגיה המהיר והגידול האדיר בשימושי המחשב השונים, נוצרו מאגרי מידע ענקיים שמאוחסנים בחוות שרתי הענן. טכנולוגיית שרתי הענן הינה טכנולוגיה שמטרתה ל"אחסן" את המידע הנאגר בשרתים נפרדים ומרוחקים ובכך לגבות ולתת גישה למידע, מכל מקום דרך רשת האינטרנט ואף לאבטח מידע זה.

 

מידע על מדד המניות

מדד ISE Cloud Computing הינו מדד המתמקד בחברות המספקות או תומכות בשירותי הענן. המדד כולל 30 מניות של חברות שקשורות לתחום מחשוב הענן. חלק מהחברות הינן חברות "טהורות", כלומר חברות שעיקר פעילותן העסקי הינו ממחשוב הענן, חלק מן החברות הינן חברות שרק חלק מפעילותן העסקית הינו מתחום הענן, אך זה אינו התחום היחיד או העיקרי של החברות, והסוג השלישי של החברות הינו "תאגידים טכנולוגיים", כלומר תאגידי ענק מתחום הטכנולוגיה המשמשות כספקיות וצרכניות של שירותי הענן בחלק מפעילותן. מבחינת גודל החברות ,המדד משלב מניות ענק עם מניות בינוניות וקטנות מבחינת שווי השוק שלהן.

 

רשימת כלל המניות במדד

 

 

כפי שניתן לראות, במדד יש ייצוג גבוה לענקיות הטכנולוגיה העולמיות כמו מניות ה-FANG, אפל, מיקרוסופט, HP וIBM.

 

 

חלוקה מבחינת שווי שוק

 

 

חלוקה למדינות

 

 

נתונים טכניים

 

 

תשואות שנתיות של מדד ISE Cloud Computing

 

 

מדד ISE Cloud Computing  מול מדד  100 Nasdaq  בשנה האחרונה

 

 

 

 

הנתונים ממערכת בלומברג ונכונים לתאריך 15.5.18

  
 
 
 
סקירות אחרונות
 
סקירת מדד תל בונד צמודות AA-AAA / יולי 2018  


סקירה כללית פינטק / יולי 2018  


סקירת מדד ה- TecDAX / יולי 2018